Auto dostawcze potrzebne od zaraz

Niecodziennie zdarza nam się zapotrzebowanie na auto dostawcze. Zazwyczaj potrzebujemy go wtedy, kiedy na znaczną odległość musimy przewieźć towary, które nie zmieszczą się do auta osobowego. Nietrudno więc domyślić się, że w większości przypadków korzystamy z aut dostawczych podczas wszelkiego rodzaju przeprowadzek.

Firmy kurierskie oczywiście z powodzeniem zajmą się organizacją i nadzorowaniem naszej przeprowadzki, jednak musimy się liczyć z tym, że koszt takiej usługi z pewnością nie będzie mały. Lepiej więc zająć się samodzielną organizacją tego przedsięwzięcia i udać się do firmy, która chętnie użyczy nam auto dostawcze na czas, który będzie nam potrzebny do przewiezienia mebli. Cena za tę usługę będzie z pewnością o wiele niższa niż w przypadku firmy kurierskiej, a otrzymamy nowe sprawne auto tylko do własnej dyspozycji. Zanim jednak zdecydujemy się na wynajem auta dostawczego musimy wiedzieć o paru rzeczach.

home-construction-1-1477556

Na rynku znajduje się obecnie wiele firm oferujących wynajem aut dostawczych o różnej pojemności i wielkości. Jednak nie każde z aut można prowadzić legitymując się prawem jazdy kategorii B. Jeżeli więc nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów związanych z wynajęciem kierowcy, wybierajmy auta dostawcze o masie do 3,5 tony, które prowadzić może każdy kierowca z prawem jazdy kategorii B. Takie auto dostawcze jest już na tyle duże, że spokojnie pomieści meble i akcesoria.

Wypożyczalnia samochodów dostawczych to gwarancja, że auta są w dobrym stanie technicznym (są one na bieżąco poddawane przeglądom technicznym i serwisowane). Jest to wymóg konieczny dla prowadzenia tego typu działalności. Klient otrzymuje możliwość wynajęcia auta zarówno na określony czas ale także z limitem kilometrów. Jednak W przypadku przeprowadzki lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie auta na jeden lub dwa dni, dlatego że bardzo często nie uda się przewieźć wszystkich rzeczy jednego dnia, zwłaszcza jeżeli odległość do pokonania waha się od kilkudziesięciu do kilkuset kilometrów. Wynajem z limitem kilometrów jest oczywiście opcją o wiele tańszą, jednak jest opłacalny jedynie wtedy gdy planujemy jeden transport na niewielką odległość. Takie sytuacje zdarzają się jednak rzadko.

b

Udając się po auto dostawcze do wypożyczalni musimy być przygotowani na to, że właściciel poprosi nas o uiszczenie zwrotnej kaucji w wysokości najczęściej 1000 zł oraz opłaty za wynajem z góry. Oczywiście w razie potrzeby możemy wydłużyć czas najmu o ile auto nie jest zarezerwowane przez innego klienta. W zamian za opłatę otrzymujemy auto z bakiem zatankowanym do pełna, oponami dopasowanymi do pór roku oraz ważnym przeglądem technicznym. Oddając auto koniecznie musimy pamiętać, aby także zatankować bak do pełna. Oczywiście jeżeli podczas podróży auto się zabrudzi – musimy je umyć przed zwrotem. Wypożyczalnia może zastrzec sobie, że auto wypożyczane może poruszać się jedynie po drogach krajowych, jednak zazwyczaj właściciele udostępniają auta klientom na przejazd po terenie Unii Europejskiej.

Aby wypożyczyć auto dostawcze trzeba przede wszystkim legitymować się ważnym co najmniej dwuletnim prawem jazdy. Ubezpieczenie zapewnia natomiast wypożyczalnia samochodów dostawczych. Nie obawiajmy się udać po wypożyczenie auta dostawczego. Oferty wypożyczalni skierowane są zarówno dla firm jak i osób prywatnych. Warunki współpracy są bardzo elastyczne, więc z pewnością nie będziemy rozczarowani a nasza przeprowadzka przebiegnie sprawnie i szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>